Serwis każdego, dobrego wychowawcy kolonijnego
 
Kto się nadaje na wychowawcę
Jak zostać wychowawcą?
Kurs na wychowawcę
Jak się 'załapać'?
Podstawy wiedzy
Zanim wyjedziesz...
Wyjazd
Pierwszy dzień
Ramowy plan dnia
... już wkrótce

Jak zostać wychowawcą kolonijnym?
Mimo iż to nie żadne kursy ani wykształcenie tworzą z nas wychowawców a jedynie nasza cierpliwość, umiejętność rozmowy z dziećmi, chęć przekazania im pewnych wartości moralnych i etycznych oraz nasza sprawiedliwość to jednak bez żadnego przygotowania i "papierka" wychowawcą kolonijnym zostać nie można.

Kto może zostać wychowawcą kolonijnym?
Wychowawcą kolonijnym może zostać osoba która, spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków:
- jest nauczycielem
- posiada stopień podharcmistrza (w harcerstwie)
- ma skończone 18 lat, średnie wykształcenie i ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego

Kursy dla kandydatów na wychowawców placówek wypoczynku dzieci i młodzieży prowadzone są przez placówki, które otrzymały zgodę Kuratora Oświaty. Kursy takie najczęściej prowadzone są w szkołach, biurach turystycznych ewentualnie w innych salach wynajętych na potrzeby kursu. Ogłoszenia o naborze na takowy kurs najczęściej pojawiają się okresowo w lokalnej prasie czy też na słupach ogłoszeniowych. W odnalezieniu organizatora kursu niezastąpionym źródłem oczywiście jest także Internet.

Więcej szczegółów na temat kursu znajdziesz tutaj!

Po ukończeniu kursu nic więcej nie stoi na przeszkodzie w poszukiwaniu pracodawcy, który zatrudni nas i powierzy nam pod opiekę dzieci.
Copyright 2007 by lolowo.com & Rafał Hytel. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są tekstami autorskimi. Kopiowanie całości lub części tekstów w celu dalszej publikacji bez zgody jest zabronione i będzie prawnie ścigane.